Dodana: 24 październik 2018 14:24

Zmodyfikowana: 25 październik 2018 08:32

Maturanek na Politechnice Białostockiej

Ponad 400 osób zgłosiło się na Maturanek na Politechnice Białostockiej. To projekt skierowany do nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podczas spotkań z ekspertami, uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak najlepiej przygotować się do egzaminu dojrzałości. Maturanek odbędzie się 25 października.

Ilustracja do artykułu Maturanek.JPG

Paweł Brodecki z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży opowie o tym, co powinien wiedzieć uczeń o maturze.  "Matematyka bez tajemnic!" - to hasło spotkania z dr inż. Rajmundem Stasiewiczem z Wydziału Informatyki PB. Jak budować wypowiedź argumentacyjną na egzaminie maturalnym z języka polskiego mówić będzie Zbigniew Kosiński z OKE w Łomży. Uczniowie będą mogli posłuchać także pomocnych rad dotyczących egzaminu z biologii, fizyki i języka nowożytnego.

Udział w Maturanku jest bezpłatny. Po raz czwarty organizacji tego przedsięwzięcia wspierającego maturzystów podjęło się Centrum Rekrutacji, Studiów Podyplomowych i Szkoleń Politechniki Białostockiej we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży oraz Wydziałem Informatyki Politechniki Białostockiej. Wydarzeniu patronuje także Podlaski Kurator Oświaty oraz Rektor Politechniki Białostockiej.

MATURANEK
25 października 2018 roku, godz. 9:00-14:00
Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej (ul. Wiejska 45 D)

PROGRAM:
9:00 Wszystko, co powinien wiedzieć uczeń o maturze - Paweł Brodecki - Kierownik Wydziału Egzaminów z Zakresu Kształcenia Ogólnego OKE ŁOMŻA
10:00 Dowodzenie na maturze - matematyka bez tajemnic! - dr inż. Rajmund Stasiewicz - Wydział Informatyki PB
10:00 Jak osiągnąć sukces na maturze z biologii? - Anna Snarska - OKE ŁOMŻA
11:00 Dowodzenie na maturze - matematyka bez tajemnic! - dr inż. Rajmund Stasiewicz - Wydział Informatyki PB
11:00 Wszystko, co powinien wiedzieć uczeń o maturze z fizyki - Mirosława Żuber - OKE ŁOMŻA
12:00 Jak przygotować się do matury z matematyki? - Ireneusz Dzida - OKE Łomża
12:00 Teza czy hipoteza? Krótko o tym jak budować wypowiedź argumentacyjną na egzaminie maturalnym z języka polskiego - Zbigniew Kosiński - OKE ŁOMŻA
13:00 Jak przygotować się do matury z matematyki? - Ireneusz Dzida - OKE Łomża
13:00 Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego? - Mariusz Zysk - OKE ŁOMŻA

Materiał PB

facebook