Dodana: 27 wrzesień 2018 10:44

Zmodyfikowana: 27 wrzesień 2018 10:57

„Jesienne poruszenie” - uroczysta inauguracja roku harcerskiego w Hufcu ZHP Białystok

30 września na placu pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku odbędzie się uroczysta inauguracja roku harcerskiego pod hasłem „Jesienne poruszenie”, w którym wezmą udział gromady zuchowe, drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze.

Ilustracja do artykułu jph1.jpg

Będzie to wspaniała okazja do wspólnego spotkania, prezentacji drużyn, budowania poczucia wspólnoty harcerskiej i integracji harcerskiej rodziny. Zbiórka jest jedną z form obchodów 100 lecia istnienia ZHP.

Plan „Jesiennego poruszenia”:
14:15 – zbiórka drużyn Hufca Białystok,
14:30 – rozpoczęcie uroczystego apelu pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, podczas którego przedstawiony zostanie plan działania Hufca na rok harcerski 2018 / 2019. Będzie to także okazja do prezentacji drużyn i szczepów które działają na terenie Białegostoku.
15:15 – przejście uczestników apelu do Katedry, msza święta na rozpoczęcie roku harcerskiego

W czasie zbiórki zbierać będziemy nakrętki dla Tomka i Olka.

Hufiec ZHP Białystok to na dzień dzisiejszy największa w Białymstoku organizacja pozarządowa o charakterze członkowskim – łącznie działa w nim prawie 2700 harcerek, harcerzy i instruktorów. Co roku w akcji letniej i zimowej, czyli w obozach i zimowiskach organizowanych przez ZHP uczestniczy ok. 1500  dzieci z Białegostoku.

Związek Harcerstwa Polskiego w roku 2018 obchodzi 100 rocznicę założenia. Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

Komendant Hufca
Harcmistrz Marta Zapolska

facebook