Dodana: 7 grudzień 2018 20:21

Zmodyfikowana: 7 grudzień 2018 20:21

Inspirująca Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka inspiruje do działania! W piątek, 7 grudnia, Uczelnia zachęcała uczniów białostockich szkół średnich do rozwijania pasji, do szukania dróg rozwoju, do udziału w konkursach. Blisko 180 najzdolniejszych uczniów mogło dziś porozmawiać z absolwentami Politechniki Białostockiej, którzy na bazie studenckich projektów zbudowali swoje życie zawodowe.

Ilustracja do artykułu 2018_12_07 Inspiracje na politechnice (10).jpg

"Inspiracje na Politechnice" - to wydarzenie w sposób szczególny dedykowane było uczniom białostockich szkół ponadgimnazjalnych, którzy we wrześniu otrzymali od Prezydenta Miasta stypendia za innowacyjną myśl techniczną. W spotkaniu na Politechnice wzięli udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, II LO, III LO, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych, Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych oraz Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

Program "Inspiracji" został przygotowany z myślą o zmotywowaniu młodych ludzi do rozwijania swoich pasji technicznych oraz przedsiębiorczości. Przekonywali do tego: Prorektor ds. Studenckich PB prof. Jarosław Perszko oraz Tomasz Stypułkowski - prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej. O tym, jak pobudzić twórcze myślenie mówił dr Jerzy Sienkiewicz, zachęcał także do wystartowania w programie "Odkrywcy Diamentów".
 
Magdalena Kurnicka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej udowadniała, że wiedza techniczna wyniesiona ze studiów na kierunku architektura i architektura wnętrz bardzo przydaje się w jej obecnej pracy i jednocześnie pasji - projektowaniu ubrań. Jej prace można zobaczyć nie tylko na polskich wybiegach, ale także w Berlinie, czy podczas Mediolańskiego Tygodnia Mody.

Łukasz Stypułkowski, absolwent Wydziału Mechanicznego przekonywał, że aby być w centrum wydarzeń w świecie IT nie trzeba opuszczać Białegostoku. Łukasz jest product managerem w SoftwareHut - dynamicznie rozwijającej się firmie zajmującej się dostarczaniem na rynek innowacyjnych rozwiązań programistycznych. Na spotkaniu mówił m.in. aplikacji ZONIFERO dla dużych przedsiębiorstw, które potrzebują wirtualnej mapy do zarządzania powierzchniami biurowymi.

Spotkanie zakończyło się zaproszeniem uczniów do wystartowania w konkursach o indeks Politechniki Białostockiej. Taką szansą jest np. zbudowanie "niesamowitej maszyny" i wystartowanie w konkursie o tej samej nazwie. Na koniec nasi gości mieli okazję zwiedzić nowoczesne laboratoria i pracownie na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook