Dodana: 15 kwiecień 2019 12:40

Zmodyfikowana: 15 kwiecień 2019 12:40

Indeksy Politechniki Białostockiej trafiły do Poznania

Uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zwyciężyli w Ogólnopolskim Konkursie "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości". Finałowe zmagania odbyły się w sobotę (13 kwietnia) na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Ilustracja do artykułu Najlepsze zajęcia z przedsiebiorczości (2).jpg

W tym roku odbyła się już czternasta edycja konkursu. "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości" powstały z inicjatywy studentów aktywnie działających w Studenckim Forum Business Centre Club.

Do rywalizacji stanęło ponad 100 trzyosobowych zespołów uczniów szkół średnich wraz z opiekunami.  Do finału zakwalifikowały się ekipy reprezentujące: Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu, VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, II Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego w Kielcach, III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku.

Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. PB witając uczestników podkreśliła, że do Białegostoku przyjechali najlepsi, a sam udział w finale ogólnopolskim jest dużym sukcesem. 

Warto przypomnieć, że konkurs ma na celu praktyczne wykorzystanie wiedzy, jaką uczniowie zdobywają na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości. W sobotę zespoły otrzymały zadanie polegające na przygotowaniu działań marketingowych umożliwiających firmie sprzedającej tusze do drukarek dotarcie do nowego segmentu odbiorców. Podczas burzy mózgów uczniowie mieli ustalić, w jakich zakamarkach internetu rówieśnicy spędzają najwięcej czasu, następnie stworzyć ofertę trafiającą do licealistów i studentów. Największy nacisk należało położyć na promocję z wykorzystaniem marketingu internetowego. 

Kapituła konkursu po prezentacji projektów wybrała zwycięzców.  

Zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości"  został zespół uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w składzie: Jakub Łaszkowski, Stanisław Buczkowski, Jakub Lisek pod opieką merytoryczną Doroty Koźlik. Do Poznania pojechały indeksy na dowolny kierunek studiów na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz … drukarki. 

Drugie miejsce zajął zespół z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, trzecie - uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach.  
Konkursowi patronowali: Rektor Politechniki Białostockiej, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białystok.

 

źródło: rzecznik Politechniki Białostockiej 

 

facebook