Dodana: 27 październik 2018 10:06

Zmodyfikowana: 27 październik 2018 10:06

Elektroniczny lisek przypominajka Anima zadebiutuje na Kickstarterze

W poniedziałek, 29 października na międzynarodowej, społecznościowej platformie crowdfundingowej Kickstarter zadebiutuje Anima - urządzenie skonstruowane przez zespół studentów i absolwentów Politechniki Białostockiej.

Ilustracja do artykułu Anima konf. press 15.12.2017 (4).jpg

Mateusz Bajko, Mateusz Markiewicz i Michał Jaszczuk skonstruowali przypomninajkę - elektronicznego pomocnika w organizacji naszego codziennego życia. Anima może stać w domu lub np.  w biurze i przypominać o ważnych wydarzeniach i sprawach do załatwienia. Postawiona na półce przy drzwiach wejściowych odnotowuje wejście do pomieszczenia zalogowanego do systemu użytkownika przez wykorzystanie Bluetooth'a i  aktywuje notatkę zapisaną w aplikacji. Można ją bez problemu integrować z innymi systemami zarządzania zadaniami i kalendarzami (np. kalendarzem Google).

Anima zdobyła także 2. miejsce w finałach krajowych Imagine Cup 2017 - największego konkursu technologicznego firmy Microsoft. Znalazła się  także w TOP 10 Start-up Polski Wschodniej 2017.

Uzyskała dofinansowanie na prace przedwdrożeniowe w wysokości 100 tysięcy zł od Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej w ramach projektu Inkubator Innowacyjności +. To projekt dofinansowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach działania pn. "Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach" (Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020).

Teraz zespół konstruktorów Animy chce zebrać środki na wejście rynek.

materiał Politechnika Białostocka

facebook