Dodana: 30 październik 2018 13:52

Zmodyfikowana: 30 październik 2018 13:52

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy na Politechnice Białostockiej

86 młodych studentów zgłosiło się na trzecią edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego na Politechnice Białostockiej. Oficjalna inauguracja odbyła się w sobotę, 27 października, na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB.

Ilustracja do artykułu 2018-10-27-Inauguracja-EUD 01.jpg

Uroczystej immatrykulacji nowych "studentów" dokonali Prorektor ds. Rozwoju PB dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB oraz dziekan WIZ dr hab. Joanna Ejdys, prof. PB.
Po uroczystości odbyły się już pierwsze wykłady. Dr Urszula Widelska zdradzała tajniki dbania o dobry wizerunek firm, a dr Joanna Szydło zaprosiła rodziców  do rozmów o relacji dziecko-rodzic.

 

Zajęcia na Politechnice Białostockiej odbywają się w ramach ogólnopolskiego projektu EUD - Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Podczas spotkań uczniowie klas V i VI szkół podstawowych mogą m.in. dowiedzieć się jak inwestuje się na giełdzie czy jak zarządzać przedsiębiorstwem.


Zaplanowano sześć spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne. Zajęcia dla uczniów - składające się z wykładów i części warsztatowej - prowadzą nauczyciele akademiccy oraz eksperci i przedstawiciele biznesu. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to inicjatywa ciesząca się ogromną popularnością. Funkcjonuje w Polsce od 2008 roku. Obecnie zajęcia w ramach EUD odbywają się w 7 polskich miastach:
•    w Warszawie (przy SGH),
•    w Katowicach (we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach),
•    w Poznaniu (przy UE w Poznaniu),
•    we Wrocławiu (przy UE we Wrocławiu),
•    w Szczecinie (przy Uniwersytecie Szczecińskim),
•    w Gdańsku (na Politechnice Gdańskiej),
•    w Białymstoku (na Politechnice Białostockiej).

 

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. Na EUD co roku kształci się w sumie ponad 1,5 tys. uczniów.
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy jest inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych działającej przy SGH w Warszawie. 
Udział w EUD jest bezpłatny.

facebook