Dodana: 23 listopad 2018 11:17

Zmodyfikowana: 23 listopad 2018 11:17

Dr Krzysztof Szerenos nagrodzony przez Polskie Towarzystwo Fizyczne

Dr Krzysztof Szerenos z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku otrzymał Nagrodę Polskiego Towarzystwa Fizycznego za rozprawę doktorską. PTF doceniło jego pracę zatytułowaną „Ultrafast nonthermal photo-magnetic recording in dielectrics”.

Ilustracja do artykułu K_Szerenos.jpg

Dr Szerenos w swojej rozprawie opisał nową metodę ultraszybkiego zapisu fotomagnetycznego w cienkich warstwach dielektrycznych. Promotorem pracy jest dr hab. Andrzej Stupakiewicz, prof. UwB. 

To nie pierwsze wyróżnienie dla dr. Krzysztofa Szerenosa. Badacz z UwB otrzymał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów (2018) za najlepszą rozprawę doktorską. W kwietniu b.r. odebrał też Medal Młodego Uczonego przyznany przez Politechnikę Warszawską.

Dr Szerenos jest współautorem (wraz z dr. hab. A. Stupakiewiczem, prof. UwB) publikacji, która ukazała się w 2017 r. w tygodniku „Nature”. Więcej informacji o tych badaniach  można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu w Białymstoku:
http://www.uwb.edu.pl/nowosci/aktualnosci/fizycy-uwb-opracowali-metode-ultraszybkiego-zapisu-informacji-trafili-do-nature/31d15047

Za: UwB

 

Informacja o tegorocznych nagrodach Polskiego Towarzystwa Fizycznego dostępna jest pod adresem http://www.ptf.net.pl/pl/aktualnosci/informacje-biezace/nagrody-ptf-za-2018-r/

 

facebook