Dodana: 10 październik 2017 14:54

Zmodyfikowana: 10 październik 2017 14:54

Dr hab. Paweł Knapp z UMB w zarządzie Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologiczne

Jako pierwszy z Polaków dr hab. Paweł Knapp z Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej UMB został wybrany do Zarządu Głównego Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO). To prestiżowe Europejskie Towarzystwo jest prężnie działającą strukturą nie tylko w Europie lecz także na świecie.

Ilustracja do artykułu P.Knapp.jpg

Dr hab. Paweł Knapp działa także w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.
- Mam nadzieję, że uda mi się wprowadzić ginekologię onkologiczną w Polsce na "szersze wody" zarówno naukowe jak też finansowe. - stwierdził.
Współpracuje, oraz odbył staże m.in. w University of California, Irvine w Stanach Zjednoczonych (Prof. Bristow) oraz Memorial Sloan-Kattering Cancer Center w Nowym Jorku, USA (Prof. Barakat, Prof. Chi).
Wspomniana współpraca oraz silna pozycja polskiej ginekologii onkologicznej w Europie spowodowała, że polskie doświadczenia znalazły miejsce w 7. edycji "Principle and Practise in Gynecologic Oncology" - prestiżowego podręcznika z ginekologii onkologicznej w Stanach Zjednoczonych pod red. Dennisa Chi, w której dr hab. P. Knapp jest autorem dwóch rozdziałów.

W wyborach do Zarządu Głównego ESGO 2017 - 2021, kandydatura dr hab. Pawła Knappa została przedstawiona przez Prezydenta ESGO Prof. Davida Cibulę oraz przyjęta do trybu głosowania.
- Ten niewątpliwy zaszczyt, oraz możliwość uczestniczenia w pracach Zarządu Głównego ESGO wzmocni pozycję Polski w strukturach towarzystw europejskich oraz zapewni dynamiczny rozwój ginekologii onkologicznej w krajach Europy Wschodniej - uważa prof. Knapp .
To także ważny głos w tworzeniu nowych standardów w onkologii dla Europy.
Jak zaznaczył nowo wybrany członek zarządu Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej z ramienia UMB, jego aktywność to przede wszystkim "praca dla chorych onkologicznie kobiet, oraz realizacja postanowienia: "WE WANT YOU…
 ALIVE FOREVER !" 

źródło: rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

oprac.ak

facebook