Dodana: 22 wrzesień 2018 09:50

Zmodyfikowana: 22 wrzesień 2018 09:50

Dołącz do programu Szkoła z Klasą 2.0

Program Szkoła z Klasą 2.0 wspiera nauczycieli i dyrektorów szkół ze wszystkich poziomów edukacyjnych w zaplanowaniu i wprowadzeniu zmian, które pomogą ulepszyć funkcjonowanie szkoły. Uczestnicy otrzymują materiały i narzędzia edukacyjne, szkolenia stacjonarne i webinary (szkolenia online).

Ilustracja do artykułu fot. Jolanta Mleczak dla Szkoły z Klasą 2.0.jpg

Program jest realizowany nieprzerwanie od 2002 roku. Od edycji 2016/2017 jego koncepcja oparta jest na metodzie design thinking (DT), którą Fundacja Szkoła z Klasą zaczerpnęła z biznesu i przeniosła na grunt szkoły i edukacji. DT pomaga budować rozwiązania w oparciu o potrzeby.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: Weź szkołę w swoje ręce. To uniwersalny przekaz, który kierowany jest do każdego, kto tworzy szkołę. Uczestnicy programu, otrzymają wsparcie w przejściu przez trudny proces wprowadzania zmian, zaczynając od budowania zespołu, przez badanie potrzeb szkolnej społeczności, po tworzenie nowych rozwiązań, ich bieżące sprawdzanie oraz udoskonalanie. W programie to nie efekt końcowy całorocznej pracy jest najważniejszy, ale każdy element procesu, który placówce udało się przeprowadzić kreatywnie, mądrze i świadomie.

Tak w pigułce można przedstawić nową edycję Szkoły z Klasą 2.0 – rekrutacja potrwa do 30 września. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć
na stronie programu www.szkolazklasa.pl.

facebook