Dodana: 17 maj 2018 13:35

Zmodyfikowana: 17 maj 2018 13:35

Białostockie Spotkania Młodych Logopedów

Zaburzenia mowy i języka u dzieci oraz dorosłych, zagadnienia związane z rozpoznaniami klinicznymi, problemy logopedii ogólnej, a także interesujące studia przypadków – to wszystko znalazło się w programie Białostockich Spotkań Młodych Logopedów. Odbędą się one w dniach 19-20 maja 2018 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu megaphone-1480342_960_720.jpg

Spotkanie ma charakter naukowo-szkoleniowy. Poza udziałem w obradach konferencyjnych, część uczestników weźmie też udział certyfikowanych kursach „Plastrowanie dynamiczne w logopedii” (podstawowym lub rozwijającym).  

 

- Zaburzenia mowy i języka są coraz powszechniejszym problemem nie tylko szkolnym, ale także wśród osób dorosłych, co wiąże się z licznymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak udary czy choroby neurodegeneracyjne, ale też ze starzeniem się społeczeństwa. Dzięki kursom towarzyszącym konferencji logopedzi zyskają nowe narzędzie pracy z pacjentami w różnych wieku i z różnymi dysfunkcjami – zapowiada dr Diana Saniewska, współorganizatorka spotkania.

 

To już drugie Białostockie Spotkanie Młodych Logopedów. Weźmie w nim udział ok. 20 osób – nie tylko studentów i doktorantów pedagogiki, językoznawstwa czy kierunków medycznych, ale też praktykujący logopedzi.

 

źródło: rzecznik UwB
fot.pixabay

Pliki do pobrania

facebook