Dodana: 14 czerwiec 2018 12:56

Zmodyfikowana: 14 czerwiec 2018 12:56

Bezpłatne zajęcia z programowania na przywitanie wakacji w BPN-T

O tym, że wakacje zbliżają się dużymi krokami, nie trzeba najmłodszym przypominać. Aby jednak chęć do odkrywania i uczenia się nowych rzeczy nie została odstawiona w kąt wraz ze szkolnym plecakiem, proponujemy uczniom poznanie mechanizmów budowania własnej gry komputerowej i strony internetowej na bezpłatnych zajęciach w BPN-T, które odbędą się 22 czerwca 2018 roku. Warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży poprowadzą doświadczeni instruktorzy z WOW School.

Ilustracja do artykułu work-731198_960_720.jpg

Duża część dzieci przerwę od nauki wykorzysta jako okazję do codziennego korzystania z komputera – czy to grania w gry, czy po prostu przeglądania sieci. Warto zadbać aby czas spędzony w taki sposób był owocny i skłaniał nasze pociechy do rozwijania swoich zainteresowań. Kto wie, może w przyszłości sami postanowią stworzyć swoją własną grę?


Warsztaty dla najmłodszych

Dzieci w wieku 8-12 lat zapraszamy na warsztaty „Początek przygody z programowaniem w Kodu”. Najmłodsi nauczą się jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony PlayStation. Nie ma czego się bać – narzędzie kodu jest bardzo intuicyjnym i ikonograficznym językiem programowania.

Zajęcia są bezpłatne, po wcześniejszej rejestracji.


Warsztaty dla młodzieży

Nieco starsi uczestnicy w wieku 13-16 lat będą mogli poznać budowę tego, z czym stykają się na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. HTML, CSS, Javascript – po tych warsztatach te słowa przestaną brzmieć jak zagadka, a każdy uczestnik dzięki gotowym modułom będzie w stanie zbudować swoją pierwszą stronę internetową!

Zajęcia są bezpłatne, po wcześniejszej rejestracji.


Instruktorzy WOW School

WOW School prowadzi kursy z programowania komputerowego dla dzieci i młodzieży, według autorskich programów, dostosowane do różnych grup wiekowych i różnych poziomów. Zajęcia prowadzone są przez praktyków z rożnych dziedzin, doświadczonych w pracy z najmłodszymi.


Podsumowanie

Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbędą się 22 czerwca 2018 roku, w godzinach 16:30 – 18:00 w budynku Centrum Technologicznego Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Ilość miejsc ograniczona!

facebook