Dodana: 6 luty 2015 12:20

Zmodyfikowana: 6 luty 2015 12:20

Uczniowie trzech gimnazjów w ramach projektu "Na Własne Konto" w SBR Bank

Uczniowie trzech podlaskich gimnazjów odwiedzili podczas ferii zimowych białostocki Oddział Spółdzielczego Banku Rozwoju. Celem wizyt była realizacja zajęć z zakresu bankowości w ramach programu edukacyjnego Na Własne Konto. 

Oddział SBR Bank odwiedzili gimnazjaliści z Sobolewa, Turośni Kościelnej i Zawad – tylko te trzy szkoły zgłosiły się w województwie podlaskim do realizacji projektu Na Własne Konto. Uczniowie uzyskali wiedzę o tym, jak funkcjonuje bank, jakie oferuje produkty i usługi, dowiedzieli się m.in. jakie zabezpieczenia znajdują się na polskich banknotach oraz jak bezpiecznie dokonywać transakcji bezgotówkowych oraz posługiwać się kartami płatniczymi. Podczas tej swoistej lekcji bankowości gimnazjaliści mogli również sprawdzić swoją wiedzę – wzięli udział w specjalnie przygotowanym przez SBR Bank quizie, a najlepsi zostali uhonorowani upominkami. Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali firmowe gadżety.

- Projekt Na Własne Konto to bardzo cenna inicjatywa realizowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, z której może skorzystać młodzież szkół gimnazjalnych z obszarów wiejskich – mówi Jolanta Zawadzka, Wiceprezes SBR Bank. -Jak nas uczy kilkuletnie doświadczenie z uczestnictwa w tym programie – młodzież chętnie przyjmuje wiedzę przekazywaną im podczas spotkań w naszym banku i ma wiele pytań. Poziom wiedzy uczniów z zakresu bankowości jest bardzo zróżnicowany, a spotkania w banku pozwalają na  jej usystematyzowanie i uzupełnienie o nowe zagadnienia i pojęcia, których młodzież nie poznaje w szkołach na lekcjach WOS czy przedsiębiorczości – dodaje J. Zawadzka. 

Na Własne Konto to projekt ogólnopolski, w ramach którego gimnazjaliści z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich uzyskują wiedzę z dziedziny ekonomii i bankowości na zajęciach prowadzonych podczas ferii zimowych. Realizując program uczniowie  poprzez zabawę, gry edukacyjne oraz wizyty u przedsiębiorców i w bankach, poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. Celem programu jest nie tylko poszerzanie wiedzy ekonomicznej uczniów i kształtowanie podstaw przedsiębiorczości, ale również przekazanie umiejętności świadomego planowania własnej ścieżki zawodowej i zmniejszenie dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą wiejską, a młodzieżą pochodzącą z terenów miejskich.

Spółdzielczy Bank Rozwoju uczestniczy w programie Na Własne Konto od 2011 r.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook