Dodana: 22 listopad 2018 09:12

Zmodyfikowana: 22 listopad 2018 09:12

240 małych żaków rozpocznie w najbliższą sobotę, 24 listopada, kształcenie w PUD

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to prowadzony przez Politechnikę Białostocką od 10 lat projekt popularyzujący naukę. Uczelnia rozpoczynała od Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego, który zyskał ogromną popularność, a rekrutacja kończyła się w ciągu kilkudziesięciu sekund. W sobotę w inauguracji kolejnej edycji PUD wezmą udział uczniowie z Białegostoku, Siemiatycz, Bielska Podlaskiego, Hajnówki oraz Sokółki. Warto podkreślić, że Uczelnię w organizacji przedsięwzięcia wspierają władze tych miast.

Ilustracja do artykułu PUD indeksy.png

Po immatrykulacji i wręczeniu indeksów mali "studenci" będą mogli wysłuchać wykładu inauguracyjnego dr inż. Justyny Tołstoj-Sienkiewicz "Kim dla mnie może być robot?".

 

PUD to projekt skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, którego głównym celem jest popularyzacja nauki oraz pokazywanie, że przyswajanie wiedzy wcale nie musi być nudne i trudne - może okazać się wspaniałą przygodą i dać możliwość rozwijania naukowych pasji i zainteresowań.
W roku akademickim 2018/2019 zaplanowano 15 spotkań poświęconych różnym dziedzinom wiedzy: matematyce, bioinżynierii, budownictwu, informatyce itp.
Zajęcia odbywać się będą w małych grupach warsztatowych, tak aby każdy uczestnik miał możliwość bezpośredniego kontaktu z nauką.
Spotkania prowadzić będą wykładowcy Politechniki Białostocki oraz eksperci z różnych instytucji, które zadeklarowały chęć wsparcia tej niezwykłej inicjatywy edukacyjnej. "Studenci" odwiedzą Bibliotekę Politechniki Białostockiej i studio Radia Akadera, Galerię Arsenał, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

 

Więcej o projekcie: www.pud.pb.edu.pl  

 

źródło: rzecznik PB

 

 

 

facebook