Dodana: 11 marzec 2019 15:52

Zmodyfikowana: 11 marzec 2019 15:52

"Matematyka Stosowana" na Politechnice Białostockiej

42 dwuosobowe zespoły zakwalifikowały się do etapu finałowego Konkursu "Matematyka Stosowana" na Politechnice Białostockiej. To ciekawie zorganizowany konkurs sprawdzający wiedzę i zdolności matematyczne w praktyce. Organizatorem czwartej już edycji jest Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki PB.

Ilustracja do artykułu Matematyka stosowana 01.jpg

W tym roku zgłosiło się aż 100 drużyn. Po zarejestrowaniu się uczestnicy otrzymali dostęp do platformy z przykładowymi zadaniami matematycznymi. Dzięki temu mogli przygotować się do kolejnych części konkursu. Do pierwszego etapu polegającego na rozwiązaniu specjalnie przygotowanego testu, sprawdzającego zdolności matematycznego myślenia w praktyce, przystąpiło  96 ekip. Każdy jednak z uczestników musiał rozwiązać test samodzielnie. Ostatecznie do drugiego etapu zakwalifikowały się 42 zespoły.

Już w najbliższą środę finaliści spotkają się na Politechnice Białostockiej. Przez dwa dni (13-14 marca) rozwiązywać będą zdania, przeprowadzać doświadczenia i pomiary, wykonywać obliczenia na poszczególnych wydziałach Uczelni.  Oryginalne zadania przygotowali nauczyciele akademiccy naszej Uczelni. Uczniowie walczą o indeks na wybrany kierunek studiów dziennych prowadzony na Politechnice Białostockiej.

Konkurs "Matematyka stosowana" startuje o godzinie 9:00 w auli na Wydziale Elektrycznym. Po odprawie, o godz. 10:00 drużyny rozpoczną praktyczne zmagania z matematyką na wydziałach.

facebook