Dodana: 1 luty 2018 13:38

Zmodyfikowana: 1 luty 2018 14:06

Zuzanna Andruczyk wyruszyła na Aconcaguę z flagą województwa podlaskiego

20-letnia suwalczanka, Zuzanna Andruczyk, w niedzielę (28 stycznia) wyruszyła na wyprawę do Ameryki Południowej. Przed wyjazdem otrzymała od Bogdana Dyjuka, wicemarszałka województwa podlaskiego i Cezarego Cieślukowskiego, wojewódzkiego radnego flegę z kolorowym żubrem, którą poniesie na najwyższy szczyt kontynentu - Aconcaguę. To kolejny krok podlaskiej alpinistki w kierunku zdobycia Korony Ziemi.

Ilustracja do artykułu zuza.jpg

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę promować swoje rodzinne miasto Suwałki i Województwo Podlaskie podczas realizacji własnej pasji. Dziękuję za całe wsparcie i powierzone mi zaufanie. - pisze na swoim profilu facebook'owym młoda miłośniczka wspinaczki górskiej.

Zuzanna Andruczyk dotychczas zdobyła Mont Blanc, Kilimandżaro i Elbrus. Przed nią Aconcagua, mierzący 6960 metrów najwyższy szczyt Andów i Ameryki Południowej - jeśli go zdobędzie, to na poważnie zacznie myśleć o Himalajach. Wyprawie towarzyszy zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Rak’n’Roll, która wspiera zmagających się z nowotworami - Wchodząc na Aconcaguę postaram się wspomóc fundację RakNRoll, zbierając na jej rzecz 6962 zł - czyli dokładnie tyle, ile mierzy mój kolejny szczyt - podkreśla alpinistka. 

fot. Zuza Andruczuk - Z na szlaku

facebook