Dodana: 28 lipiec 2017 14:34

Zmodyfikowana: 28 lipiec 2017 14:34

„Kolory Prawosławia. Polska”. Promocja albumu fotograficznego w Sankt Petersburgu i Moskwie

Kolejne wystawy otwarte. Po Wilnie i Helsinkach, przyszedł czas na Sankt Petersburg i Moskwę gdzie wydarzenie odbyło się pod patronatem Cyryla, Patriarchy Moskiewskiego i całej Rusi oraz Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski. W tych miejscach było równie pięknie i dostojnie jak w poprzednich.

Ilustracja do artykułu DSC00382.JPG

„Kolory Prawosławia. Polska” w postaci albumowej ukazał się pierwotnie w 2011 roku jako wydanie Warszawskiej Metropolii Prawosławnej we współpracy z portalem www.orthphoto.net. Obecne, trzecie wydanie wzbogaca poprzednie o nowe fotografie. Całość stanowi niezwykłą podróż opowiadającą o Prawosławiu w Polsce. Na 146 fotografiach autorstwa 57 fotografów pokazane zostało Prawosławie widziane obiektywem, ale i sercem.

W Sankt Petersburgu wystawa została zaprezentowana w Muzeum Historii Religii w otwarcie, której zaangażowała się Konsul Generalny RP Andrzej Chodkiewicz . Natomiast w Moskwie współorganizatorami wydarzenia byli Ambasada RP w Moskwie, Radio Wiera i Instytut Polski w Moskwie.  Uroczystego otwarcia dokonał Ambasador RP w FR Włodzimierz Marciniak oraz koordynator projektu Aleksander Wasyluk oraz dyrektor Radia Wiera Romana Torgaszyn.

Organizatorzy, chór wrócili z pierwszego etapu projektu, ale jeszcze przed nimi wyjazd w głąb Rosji  do Jekatyrenburga i Irkucka. Za sprawa projekty publiczność międzynarodowa mogła poznać Polskę a przede wszystkim nasz region - Podlaskie od strony jego różnorodności kulturowej, którą to różnorodność – w postaci wystawy fotograficznej prezentującej prawosławie – jako jedną z barw zaprezentowano.”

 

Zobacz też:

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/kultura/kultura_sztuka/-kolory-prawoslawia-polska-promocja-albumu-fotograficznego.html  

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/bogactwo_roznorodnosci/promocja_wojewodztwa/-kolory-prawoslawia-polska-promocja-albumu-fotograficznego-w-wilnie-helsinkach-petersburgu-i-moskwie.html 

facebook