Dodana: 26 październik 2018 11:26

Zmodyfikowana: 26 październik 2018 13:12

Podlaskie na PAIH EXPO

Za nami Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą organizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A. Impreza odbyła się 25 października br. na terenie stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Spotkanie otworzyła Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

Ilustracja do artykułu Podlaskie na PAIH EXPO (3).JPG

Ideą PAIH EXPO jest prezentacja oferty publicznej, w szczególności Zagranicznych Biur Handlowych PAIH, kierowanej do polskich eksporterów i inwestorów. W programie Forum zapewniono 50 warsztatów dla przedsiębiorców nt. rynków zagranicznych w 12 pawilonach tematycznych oraz dyskusje panelowe w pawilonie inwestycyjnym.

Warsztatowy charakter spotkania umożliwiał firmom pozyskanie praktycznej wiedzy o sposobach działania w zróżnicowanych kulturowo regionach świata. Swoje uczestnictwo w forum zgłosiło ponad 5 tysięcy zainteresowanych, a z uwagi na olbrzymie zainteresowanie warsztatami organizatorzy znieśli limit 100 miejsc na warsztat -  wszystkie były ogólnie dostępne.

Ofertę gospodarczą województwa podlaskiego prezentował zespół Centrum Obsługi Inwestora na stoisku regionalnym. Rozmowy z potencjalnymi inwestorami i kontrahentami zainteresowanymi możliwościami działania w naszym województwie trwały nieprzerwanie od godz.  8.00 do 18.00. Był to dzień wytężonej pracy i kontaktów z przedsiębiorcami o różnorodnych obszarach zainteresowania, jednak merytoryczną wartość spotkań trudno przecenić. Podczas prawie 50 spotkań inwestorzy uzyskali kompleksową informację odnośnie możliwości inwestycji, a osoby zainteresowane podjęciem współpracy z regionalnymi instytucjami biznesowymi i wsparcia biznesu szczegółowe dane merytoryczne. Podlaskie COI będzie kontynuować działania rozpoczęte podczas  PAIH EXPO i pilotować przedsięwzięcia zadeklarowane przez potencjalnych inwestorów.  

tekst i fot. WK

facebook