Dodana: 13 kwiecień 2018 08:46

Zmodyfikowana: 13 kwiecień 2018 08:47

Podlaskie firmy na warszawskich targach branży spożywczej WorldFood

Kilkuset wystawców z branży spożywczej aż z 25 krajów świata, reprezentujący m.in. Białoruś, Belgię, Niemcy, Węgry, Indie, Indonezję, Polskę, Rumunię, Rosję, Hiszpanię, Sri Lankę, Turcję, Wielką Brytanię, Wietnam wzięło udział w tegorocznej edycji targów WorldFood, które od 10 do 12 kwietnia trwały w Warszawie. Na targach nie zabrakło i wystawców z województwa podlaskiego. Swoje propozycje zaprezentowali m.in. przedsiębiorcy zajmujący się żywnością ekologiczną.

Ilustracja do artykułu glowne.JPG

Targi WorldFood odbywały się w Warszawie po raz piąty i  gościły niemal 300 wystawców z kraju i zagranicy.  W czwartek, 12 kwietnia był tam też Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, który spotkał się tam z podlaskimi przedsiębiorcami, m.in. dystrybutorem i dostawcą trawy żubrowej, przedstawicielkami firmy „Dary Natury”, czy przedstawicielami Polskich Zakładów Zbożowych z Białegostoku.

- Podlaskie firmy jak zwykle zachwyciły wystawców na warszawskich targów, było bardzo duże zainteresowanie ich wyrobami – mówi Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. – Nasze rodzime produkty należące do grypy zdrowej żywności zdobywają coraz większe grono zwolenników. Jako samorząd województwa stawiamy na nie i staramy się promować podlaską żywność, stąd też bardzo się cieszę, że na rynku ogólnopolskim zdobywają one coraz większe uznanie.

(mk)

facebook