Dodana: 8 maj 2018 13:16

Zmodyfikowana: 8 maj 2018 13:16

„Grunt na medal” po raz ósmy

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz ósmy organizuje konkurs Grunt na Medal. Celem tego przedsięwzięcia, realizowanego w cyklu dwuletnim, jest wyłonienie najlepszego terenu inwestycyjnego w każdym z województw. Korzyści wynikające z uzyskania tytułu „Grunt na medal” to m.in. zwiększenie szansy na pozyskanie inwestora dzięki preferencyjnemu wskazaniu zwycięskich terenów przez PAIH i urzędy marszałkowskie przy proponowaniu lokalizacji inwestorom oraz promocja zwycięzców konkursu na forum międzynarodowym, prowadzonej przez PAIH i zarządy województw.

Ilustracja do artykułu grunt.png

Podlaskie Centrum Obsługi Inwestora, działające w Urzędzie marszałkowskim Województwa podlaskiego, zgodnie z przyjętym harmonogramem do 4 czerwca br. czeka na zgłoszenia terenów do konkursu, przysyłane na adres: coi@wrotapodlasia.pl

Z udziału w konkursie wykluczone są tereny Specjalnych Stref Ekonomicznych, Parków Przemysłowych i Technologicznych oraz tereny, które zwyciężyły w poprzednich edycjach konkursu Grunt na Medal.  Tereny inwestycyjne mogą być zgłaszane do konkursu wyłącznie przez starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin, w których są one zlokalizowane.  Zgłaszane tereny mogą stanowić własność starostwa lub gminy bądź mieć inny, ale prawnie uregulowany status własnościowy - niezbędne jest wówczas oświadczenie właściciela prywatnego. Do konkursu można zgłaszać jedynie tereny niezabudowane przeznaczone pod inwestycje przemysłowe, o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha.

facebook