Dodana: 25 sierpień 2016 09:04

Zmodyfikowana: 25 sierpień 2016 09:27

Nowe legendy polskie Tomka Bagińskiego już wkrótce

Już we wrześniu światło dzienne ujrzy „Twardowsky 2.0” – kolejna produkcja Tomka Bagińskiego i Platige Image realizowana w ramach projektu „Legendy polskie”. Pierwsze obrazy – „Smok” i „Twardowsky” – od startu projektu w 2015 r. obejrzano już ponad 6 milionów razy.

Ilustracja do artykułu IMG_7266.jpg

Ogromna popularność „Legend polskich”, które w awangardowej odsłonie przedstawiają historie znane wszystkim z lektur szkolnych sprawiła, że twórcy zdecydowali się na ich kontynuację. W ten sposób jesienią br. będzie można zapoznać się z trzema nowymi produkcjami Tomka Bagińskiego  „Twardowsky 2.0” (wrzesień), „Bazyliszek” (listopad) i „Jaga” (grudzień). Kolejne „Legendy polskie” będą dłuższe niż pierwsze dwa odcinki, dzięki czemu pojawi się w nich więcej spektakularnych ujęć.

To właśnie na planie nowych „Legend polskich” Tomek Bagiński odebrał z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego, przyznawany osobom szczególnie zasłużonym dla budowania pozytywnego wizerunku regionu w Polsce i na świecie - nazwisko tegorocznego Ambasadora poznaliśmy podczas Gali Podlaskiej Marki Roku.

Relację z wręczenia tytułu honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiegowy  Tomaszowi Bagińskiemu można obejrzeć na poniższym filmie:

W wypowiedzi dla dziennikarzy Tomek Bagiński powiedział jak wyobraża sobie tę funkcję:

- Wydaje mi się, że będę starał się robić to, co dotychczas, a Podlasie zawsze było głęboko w moim sercu. Jeśli chodzi o tytuł, to dla mnie ogromne wyróżnienie i niezwykła przyjemność, mam też nadzieję, że wstydu nie przyniosę, wręcz przeciwnie. Białystok, ale też szerzej Podlasie, choćby Suwalszczyzna, to miejsca, w których często przebywam, lubię tu wracać, aby odetchnąć od tego wariackiego zawodu, który uprawiam. Na zawsze będę Podlasianinem i białostoczaninem, ale też muszę funkcjonować w świecie - mówi „Gazecie Wyborczej” Tomasz Bagiński.

 

 

Tomek Bagiński urodził się w 1976 r. w Białymstoku. Jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, rysowników, animatorów i producentów filmowych. Wyreżyserował ponad 100 reklam, zapowiedzi gier i krótkometrażowych filmów animowanych, a jego prace obejrzały dziesiątki milionów widzów na całym świecie. Dyrektor kreatywny w Platige Image (firmie specjalizującej się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych), nominowany do Oscara w kategorii Krótki Film Animowany za obraz „Katedra” (2003 r.). Jest dwukrotnym laureatem (jako jedyny w historii) największego festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH za obrazy „Katedra” (2002 r.) i „Sztuka spadania” (2005 r.). 

facebook